اخبار

اجرای طرح ملی شب شعر رضوی

اجرای طرح ملی شب شعر رضوی
مشاور اجرایی معاون فرهنگی وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی گفت: طرح شب شعر رضوی از سری برنامه های جشنواره های ملی مشاعره رضوی بزودی در استان های کشور اجرا می شود

به گزارش روابط عمومی اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان بوشهر، همایون امیرزاده روز چهارشنبه در آیین آغازین دوازدهمین جشنواره ملی مشاعره رضوی در بوشهر افزود: این معاونت آمادگی دارد با افزودن گونه ها و تغییر روش ها برای نوآوری دربرگزاری جشنواره ملی مشاعره رضوی همچنان چراغ این مشاعره را در کشور و بویژه استان بوشهر روشن نگه دارد.
وی بیان کرد: در این ارتباط شب شعر رضوی را با هدف گسترش برنامه های جشنواره ملی مشاعره رضوی پیش بینی کردیم که آغاز آن نیز از استان بوشهر است و امیدواریم بوشهر بزودی میزبان برگزاری نخستین شب شعر رضوی در سطح کشور شود.
امیرزاده ادامه داد: با برگزاری شب های شعر رضوی برنامه های جشنواره ملی مشاعره رضوی به نوعی به کل ایام سال تعمیم داده می شود.
مشاور اجرایی معاون فرهنگی وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی افزود: مشاعره رضوی یک فعالیت جریان ساز برای حفظ اشعار مربوط به اهل بیت عصمت و طهارت و بویژه امام رضا(ع) است.
امیرزاده ادامه داد: ضرورت دارد برنامه های خوب و آبرومندی همانند جشنواره مشاعره رضوی در طول سال ساری و جاری باشد.
وی با اشاره به انتخاب استان بوشهر به عنوان پایتخت کتاب ایران در سال ٩٦ اظهار داشت: این افتخار بزرگ و ارزشمندی است که در سایه تلاش های مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان بوشهر و مردم فرهنگ دوست این استان رقم خورد.
امیرزاده اضافه کرد: اکنون از شمار نزدیک به ٢ هزار و ٧٠٠ باشگاه کتاب خوانی نیمی از آنها در استان بوشهر فعالیت دارد که این خود از نشانه توانمندی های استان بوشهردر عرصه کتاب و کتاب خوانی است.
وی گفت: سهم استان بوشهر از نونهالان حاضر در باشگاه های کتاب خوانی کشور نیز نزدیک به ٣٠ هزار نفر است و این در حالی است که جمع تمامی نونهالان کشور در باشگاه کتاب خوانی ٤٥ هزار نفر است.
مرحله نهایی جشنواره ملی مشاعره رضوی از صبح امروز با شرکت ٦٤ تن در بوشهر آغاز شده و امشب (چهارشنبه شب) با معرفی برگزیدگان پایان می یابد

روابط عمومی اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان بوشهر
۱۹ مهر ۱۳۹۶ ۱۶:۳۸

اظهار نظر

میانگین امتیاز کاربران: 0.0  (0 رای)

امتیاز:
 
نام فرستنده:
پست الکترونیک: *  
نظر: *
 
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500  


کلیه حقوق این وب‌سایت متعلق به بنیاد بین المللی فرهنگی هنری امام رضا (ع) می‌باشد.