اخبار

مدیرعامل بنیاد بین‌المللی فرهنگی هنری امام رضا (ع) خبر داد:مجمع جهانی خادمان فرهنگ رضوی در مشهد 2017 تشکیل می‌شود

مدیرعامل بنیاد بین‌المللی فرهنگی هنری امام رضا (ع) خبر داد:مجمع جهانی خادمان فرهنگ رضوی در مشهد 2017 تشکیل می‌شود
مدیرعامل بنیاد بین‌المللی فرهنگی هنری امام رضا (ع) گفت: هم‌زمان با آغاز رویداد مشهد 2017 و انتخاب این شهر به‌عنوان پایتخت فرهنگی جهان اسلام، مجمع جهانی خادمان فرهنگ رضوی تشکیل می‌شود.


به گزارش خبرگزاری فرهنگ رضوی، سید جواد جعفری افزود: مجمع جهانی خادمان فرهنگ رضوی مجموعه خادمان نمونه فرهنگ رضوی قاره های مختلف جهان است که از دوره هفتم جشنواره بین‌المللی امام رضا (ع)،به‌عنوان خادمان نمونه فرهنگ رضوی در جشنواره بین المللی امام رضا(ع)انتخاب‌شده بودند.
وی بیان کرد: خادمان نمونه فرهنگ رضوی خارج از کشور هرساله با تشکیل کمیته‌ای تحت عنوان 'انتخاب خادمان فرهنگ رضوی در حوزه بین‌الملل'، پس از ارزیابی‌های مختلف انتخاب می‌شوند.
جعفری اظهار کرد: این کمیته با دستور العمل مصوب وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی تشکیل‌شده است که پس از اخذ نظر رایزن‌های فرهنگی جمهوری اسلامی، نمایندگی‌های مجمع جهانی اهل‌بیت (ع) و جامعه‌المصطفی العالمیه در خارج از کشور، انتخاب تعدادی از افراد واجد شرایط را در دستور کار خود قرار می‌دهد.
مدیرعامل بنیاد بین‌المللی فرهنگی هنری امام رضا (ع) ادامه داد: پس از تشکیل جلسات مختلف لیست نهایی با نظر اعضا انتخاب و جهت تأیید و تصویب به وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی و رییس شورای سیاستگذاری جشنواره امام رضا(ع) پیشنهاد می‌شود که پس از طی مراحل قانونی،زمینه حضور خادمان فرهنگ رضوی خارج از کشور در جشنواره فراهم خواهد شد.
جعفری یادآور شد: در اختتامیه جشنواره بین‌المللی امام رضا (ع) در دوره‌های گذشته، هرسال تعدادی از چهره های برجسته جهان اسلام که در طول سال فعالیت موثر در عرصه فرهنگ رضوی در حوزه های فرهنگی،هنری، علمی و پژوهشی و مدیریتی داشته اند انتخاب و در مراسم اختتامیه جشنواره امام رضا(ع) تقدیر می‌شدند.
وی بیان کرد: امسال به مناسبت رویداد مشهد 2017 و انتخاب این شهر به‌عنوان پایتخت فرهنگی جهان اسلام، مجمع جهانی خادمان فرهنگ رضوی با حضور چهره های برجسته جهان اسلام از همه قاره های جهان تشکیل می‌شود.
جعفری گفت: بنیاد بین‌المللی امام رضا (ع) برنامه‌های ویژه‌ای برای اعضای مجمع جهانی خادمان فرهنگ رضوی پیش‌بینی کرده که در دهه کرامت برگزار خواهد شد.
یادآوری میشود؛مشهد مقدس در سال 2017 از سوی سازمان آیسسکو به‌عنوان پایتخت فرهنگی جهان اسلام انتخاب و به همین مناسبت امروز مراسمی با حضور وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی و سایر مسئولان استان در حرم مطهر رضوی برگزار شد.
به مناسبت انتخاب مشهد به‌عنوان پایتخت فرهنگی جهان اسلام در سال 2017 بیش از 100 برنامه فرهنگی و آموزشی در گستره ملی و منطقه‌ای در طول سال در این کلان‌شهر مذهبی برگزار می‌شود.

یادآوری می شود؛پانزدهمین جشنواره بین‌المللی فرهنگی هنری امام رضا(ع) از یکم تا یازدهم ذی‌القعده (موسوم به دهه کرامت) برابر با ۳ تا ۱۳ مرداد ۱۳۹۶ در تمام استان‌های ایران و ۷۷ کشور جهان برگزار می‌شود. علاقه‌مندان برای ثبت‌نام و آگاهی از نحوه شرکت در هر یک از برنامه‌ها می‌توانند به وبگاه سه زبانه «شمس توس» به نشانی www.shamstoos.ir مراجعه کنند. همچنین سامانه پیام کوتاه: 30007888 و شماره تلفن‌های‌: 9-05132283044 به عنوان پل ارتباطی میان و جشنواره مخاطبان معرفی شده است.

۱۵ دی ۱۳۹۵ ۰۷:۵۹

اظهار نظر

میانگین امتیاز کاربران: 0.0  (0 رای)

امتیاز:
 
نام فرستنده:
پست الکترونیک: *  
نظر: *
 
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500  


کلیه حقوق این وب‌سایت متعلق به بنیاد بین المللی فرهنگی هنری امام رضا (ع) می‌باشد.