اخبار

گفت‌وگوی متفاوت خبرگزاری ایکنا با سید جواد جعفری/ من و جدایی ازین آستان خدا نکند...

گفت‌وگوی متفاوت خبرگزاری ایکنا با سید جواد جعفری/ من و جدایی ازین آستان خدا نکند...
سیدجواد جعفری مدیرعامل بنیاد بین المللی امام رضا(ع) که ۱۳ سال است، دبیری جشنواره امام رضا(ع) را برعهده دارد، در پاسخ به اینکه اگر روزی این فرصت از وی گرفته شود، چه می‌کنید، عنوان کرد: من و جدایی ازین آستان خدا نکند...

به گزارش خبرگزاری بین‌المللی قرآن(ایکنا)، سیدجواد جعفری، مدیرعامل بنیاد بین‌المللی امام رضا(ع) ۱۳ سال است که دبیری جشنواره بین‌المللی فرهنگی ـ هنری امام رضا(ع) را برعهده دارد. به همین دلیل مدت‌ها بود که پیگیر برگزاری نشستی با حضور وی بودیم.
بالاخره در یکی از روزهای نخستین اردیبهشت‌ماه دعوت ما را پاسخ داد البته با این تفاوت که به دلیل مشغله کاری وی، ما میهمان بنیاد بین المللی امام رضا(ع) باشیم.

وی پس از سلام و احوالپرسی مرسوم در دیدارها، پیگیری مستمر ایکنا را دلیل برگزاری این نشست عنوان کرد و گفت: به دلیل اینکه برای هماهنگی و برنامه‌ریزی‌های مربوط به جشنواره امام رضا(ع) در رفت و آمد هستم و در مشهد حضور ندارم، امکان حضور در دفتر خبرگزاری یا نشست‌های این چنینی را ندارم اما وقتی پیگیری‌های شما را شاهد بودم، به همکارانم عنوان کردم می‌توانیم ساعتی را در مجموعه خود میزبان شما باشیم.

گفت‌وگویی متفاوت با دبیر جشنواره امام رضا(ع)؛/ من و جدایی ازین آستان خدا نکند... 

به گفته مسئولان بنیاد امام رضا(ع)، ایکنا تنها رسانه‌ای است که تاکنون موفق به برگزاری چنین نشستی شده است.

جعفری در گفت‌وگویی صمیمانه با خبرنگاران ایکنا، از حمایت همه مسئولان در جشنواره سخن گفت و برکات آن؛ برکاتی که وقتی به مرور آن‌ها می‌پرداخت این جمله را بیان می‌کند: در زندگی‌ام هر چیزی که به دست آورده‌ام، از عنایات امام رضا(ع) است.
او ادامه داد: برکات حضور در جشنواره را مدیون امام رضا(ع) هستم. یعنی نمی‌توانم بین اتفاقات خوبی که برایم افتاده است، تفکیکی ایجاد کنم، نمی‌دانم از کدام موضوع برایتان بگویم که امام هشتم در آن دست مرا گرفته است اما باید بگویم هرچه که هست و نیست از برکات وجود امام رضا(ع) است.
وی با بیان اینکه چیزی جز عنایت حضرت را در زندگی خود نمی‌بینم، اظهار کرد: آنچه که این سال‌ها در زندگی خود شاهد بودم چیزی جز پیوند با این آستان نبوده است؛ اینجا که الان نشسته‌ام برکت حضرت است.

گفت‌وگویی متفاوت با دبیر جشنواره امام رضا(ع)؛/ من و جدایی ازین آستان خدا نکند...

 

دست غیبی؛ پشت پرده جشنواره امام رضا(ع)
جعفری در ادامه صحبت‌هایش، برکت جشنواره امام رضا(ع) در سراسر جهان و همکاری دستگاه‌ها و نهادها با این مجموعه را لطف و عنایت خداوند عنوان می کند و می‌گوید: این دستگاه‌ها به عشق امام رضا(ع) همکاری می‌کنند؛ ما در تمامی شهرها و کشورهایی که این جشنواره برگزار می‌شود از حمایت ویژه مردم و مسئولان برخوردار هستیم.

جعفری با اشاره به دیگر برکاتی که فعالیت در جشنواره امام رضا(ع) برایش به ارمغان داشته است، بیان کرد: همین که ۱۳ دوره مسئولیت این جشنواره را برعهده داشته‌ام، چیزی جز نعمت آقا نیست. باید بگویم برکاتی که در زندگی هر روزمان هست و وسعت پیدا می‌کند، معجزه امام رضا(ع) است اما اسم آن را فعالیت روزانه می‌گذاریم. در حالی که این فعالیت‌های روزانه اتفاقی نیست. اتفاقاتی که در جریان این جشنواره رخ‌ می‌دهد نیز شاید آن قدر برایمان تکراری باشد که متوجه نگاه ویژه امام رضا(ع) و به قولی معجزه حضرت در آن نباشیم. ما اسم خیلی از اتفاقات را فعالیت‌ روزانه می‌گذاریم ولی من معتقدم یک دست غیبی این فعالیت‌ها را جلو می‌برد.
دهه کرامت و وزیدن نسیم رحمت در کشور
جعفری به وزیدن نسیم رحمت در کشور به واسطه دهه کرامت اشاره کرد و ادامه داد: در ماه ذی‌القعده و دهه کرامت مردم کشور از لحاظ معنوی سرشار شده و از برکت این دهه تغذیه می‌کنند؛ این اتفاق به گونه‌ای تأثیرگذار شده است نه تنها در داخل که در خارج از کشور نیز الگویی برای کشورهای دیگر شده است.
مدیرعامل بنیاد بین‌المللی امام رضا(ع) از تأثیر جشنواره امام رضا(ع) بر روی مردم گفت و عنوان کرد: اثرات دهه کرامت امروز به راحتی در زندگی مردم مشاهده می‌شود؛ همچنین پایمردی و استمرار جشنواره موجب شده تا هر روز یک برنامه جدیدی در دهه کرامت شکل بگیرد.

 

گفت‌وگویی متفاوت با دبیر جشنواره امام رضا(ع)؛/ من و جدایی ازین آستان خدا نکند... 

جعفری در پاسخ به این سؤال که اگر فرصت خدمت در این جشنواره را از شما بگیرند چه می‌کنید، با مکثی کوتاه می‌گوید: من و جدایی از این آستان خدا نکند...
وی در ادامه گفته‌های خود با اشاره به اینکه ۳۵ سال عمر خود را صرف خدمت به اهالی رسانه کرده‌ام، به جایگاه خبرگزاری ایکنا در این بین اشاره و اظهار کرد: در بین اهالی رسانه خبرگزاری ایکنا چون برخاسته از رسالت قرآنی است، برای همه ما عزیز و محترم است.
صدور کارت افتخاری خبرگزاری ایکنا
جعفری در انتهای صحبت‌هایمان از عضویت در خبرگزاری ایکنا به عنوان خبرنگار افتخاری استقبال کرد و ادامه داد: افتخار می‌کنم که زیر سایه قرآن خدمت کنم و عضویت در این مجموعه برای من افتخاری به شمار می‌رود.


۱۳ اردیبهشت ۱۳۹۵ ۰۸:۳۳

اظهار نظر

میانگین امتیاز کاربران: 0.0  (0 رای)

امتیاز:
 
نام فرستنده:
پست الکترونیک: *  
نظر: *
 
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500  


کلیه حقوق این وب‌سایت متعلق به بنیاد بین المللی فرهنگی هنری امام رضا (ع) می‌باشد.