اخبار

جشنواره چهاردهم و نخستین شرکت کننده ای که در جشنواره مشاعره رضوی شرکت کرد

جشنواره چهاردهم و نخستین شرکت کننده ای که در جشنواره مشاعره رضوی شرکت کرد
درحالی که 28 آبان فراخوان چهاردهمین دوره جشنواره بین المللی امام رضا(ع) در سراسر کشور منتشر شد، دبیر جشنواره مشاعره رضوی از ثبت نام نخستین شرکت کننده در این جشنواره خبر داد.

به گزارش واحد خبر و اطلاع رسانی بنیاد بین المللی امام رضا(ع)، دکتر حمیده ماحوزی با اعلام این خبر گفت: غلامحسین کرم زاده از بوشهراولین ثبت نام کننده در یازدهمین جشنواره ملی مشاعره رضوی در بوشهر است که اسم خود را برای حضور در جشنواره در دبیرخانه یازدهمین جشنواره ملی مشاعره رضوی ثبت کرد.
ماحوزی از اعلام فراخوان جشنواره مشاعره رضوی خبر داد و افزود: به اعتقاد من تفاوت جشنواره ما در دوره چهاردهم نحوه انتخاب هیات داوران است که به طور دقیق صورت می گیرد و پس از تایید معاون فرهنگی وزارت ارشاد و بنیاد بین المللی امام رضا(ع)، اسامی هیات داوران اعلام می شود.
وی ادامه داد: البته جوایز برگزیدگان نیز افزایش یافته است.

دبیر جشنواره مشاعره رضوی درباره مقررات شرکت در جشنواره گفت: شرکت کنندگان علاوه بر خواندن اشعار رضوی ملزم به شرکت در بخش مشروط اعلامی از سوی دبیرخانه می باشند.هم چنین اشعار ارائه شده می بایست از محتوای مناسب پیرامون «احادیث، مدح و ثنا و مناقب» حضرت علی بن موسی الرضا(ع )برخوردار باشند
وی افزود: بر اساس نظر هیأت داوران  زیبا خوانی و تسلط بر معنای اشعار، بخشی از امتیازات مشاعره کننده محسوب میشود ؛ همچنین اشکالات وزنی و سایر اشکالات مربوط به حوزه ی شعر، موجب کسر امتیاز می شودد.ثبت نام شدگان پس از انتخاب توسط هیئت داوران به مرحله کشوری که در استان بوشهر برگزار می گردد، راه می یابند.

دبیرجشنواره ملی مشاعره رضوی گفت:علاقه مندان و داوطلبان می توانند جهت ثبت نام  در یازدهمین جشنواره ملی مشاعره رضوی به سایت http://boushehr.shamstoos.ir/fa/home مراجعه نمایند

۲ آذر ۱۳۹۴ ۱۳:۵۱

اظهار نظر

میانگین امتیاز کاربران: 0.0  (0 رای)

امتیاز:
 
نام فرستنده:
پست الکترونیک: *  
نظر: *
 
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500  


کلیه حقوق این وب‌سایت متعلق به بنیاد بین المللی فرهنگی هنری امام رضا (ع) می‌باشد.