اخبار

کاراندیش مروستی:فعالیتهای وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی در سال 94 گسترش می یابد/سیزدهمین جشنواره امام رضا (ع) برگزار می شود

کاراندیش مروستی:فعالیتهای وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی در سال 94 گسترش می یابد/سیزدهمین جشنواره امام رضا (ع) برگزار می شود
معاون وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی گفت: در سال 1394 مهمترین برنامه این وزارتخانه در حوزه های فرهنگ و ادبیات ،‌ چاپ و نشر ، کتاب ، سینما ،تئاتر،‌ حج و زیارت و ... ،توجه به اقتصاد مقاومتی و توسعه فعالیتها خواهد بود.

علی اصغرکاراندیش مروستی با تشریح اقدامات انجام شده در سال 1393 ‌،گفت: براساس آمار در سال گذشته ما شاهد توسعه فعالیتها بوده ایم که از جمله آن می توان به ساماندهی در حوزه رسانه ها ، افزایش استقبال مردم از صنعت سینما و ساخت فیلم ،‌ گسترش  صنعت چاپ ، توجه به معیشت هنرمندان ، نویسندگان و اهالی فرهنگ و هنر بویژه هنرمندان پیشکسوت ،‌ توسعه فعالیتهای قرآنی در سراسر کشور و ساماندهی موضوع حج و زیارت ، اشاره کرد .

 معاون توسعه مدیریت و منابع وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی روند اختصاص اعتبارات جاری و عمرانی به بخش فرهنگ در سال جدید را مناسب دانست و گفت : سیاست این وزارتخانه توجه ویژه به استانهای مختلف کشور و رفع مشکلات اهالی فرهنگ و هنر است که اقداماتی مانند شناسائی استعدادهای فرهنگی و حمایت از آنان باتوجه به تاکید وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی همچنان در سال جاری نیز ادامه خواهد داشت . 
علی اصغر کاراندیش مروستی از دیپلماسی فرهنگی بعنوان فعالیت برون مرزی ‌وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی برای معرفی آثار فاخر و ارزشمند کشور به جهانیان برشمرد و افزود : سیاست این وزراتخانه در موضوع دیپلماسی فرهنگی ، بسط و گسترش فرهنگ فاخر ایرانی ،اسلامی است که دراین راستا  ، حمایتهای لازم از هنرمندان برای تولید آثار مناسب در حوزه های کتاب ، سینما و تئاتر و ‌هنرهای تجسمی انجام شده است . 

معاون توسعه مدیریت و توسعه وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی حمایت از تولید آثار قرآنی را از اولویتهای مهم این وزراتخانه اعلام کرد و گفت : در سال جاری تولید و عرضه محصولات تبلیغی و ترویجی قرآنی گسترش می یابد .

وی همچنین حمایت از مطبوعات  با  ارائه پیش نویس لایحه قانون تبلیغات  و تشکیل شورای هماهنگی تشکل های صنفی روزنامه نگاری را جزء برنامه های حوزه مطبوعات در وزرات فرهنگ و ارشاد اسلامی برشمرد و گفت : با حمایت وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی در سال جاری  با تخصیص اعتبارات مناسب به صندوق حمایت از خبرنگاران ، حمایت از این قشر  افزایش خواهد یافت.

توسعه مراکز فرهنگی در سراسر کشور ،‌ گسترش حمایت از کانون های فرهنگی و هنری مساجد ، ‌برگزاری نمایشگاه بین المللی قرآن کریم و برگزاری سیزدهمین جشنواره بین المللی امام رضا (ع ) از دیگر برنامه های وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی در سال 94 است که علی اصغرکاراندیش مروستی به آنها اشاره کرد .

معاون وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی همچنین توجه ویژه به فناوری اطلاعات، تقویت دبیرخانه شورای فرهنگ عمومی بویژه در استانها، سفرهای استانی و مذاکره با استانداران، نمایندگان مردم، اصحاب فرهنگ و هنرو پرسنل ادارات کل استانی ارشاد و کانونهای فرهنگی هنری مساجد، دریافت مجوز برای راه اندازی 91 اداره و نمایندگی وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی در شهرستانهای جدید، تعیین اعتبار ویژه جهت کمک به موسسات فرهنگی هنری استانها و  فراهم کردن مقدمات واگذاری 100 مجتمع فرهنگی هنری به بخش خصوصی را از سایر اقدامات انجام شده در سال 1393 در وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی برشمرد.
معاون وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی تاکید کرد : همه اقدامات انجام شده و برنامه های این وزراتخانه برپایه توجه به اقتصاد فرهنگ و فرمایشات مقام معظم رهبری است و این سیاست بعنوان راهبرد اصلی وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی ، همچنان ادامه خواهد داشت .
دبیرخانه جشنواره ملی مشاعره رضوی -بوشهر
۲۰ فروردین ۱۳۹۴ ۱۸:۰۶

اظهار نظر

میانگین امتیاز کاربران: 0.0  (0 رای)

امتیاز:
 
نام فرستنده:
پست الکترونیک: *  
نظر: *
 
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500  


کلیه حقوق این وب‌سایت متعلق به بنیاد بین المللی فرهنگی هنری امام رضا (ع) می‌باشد.